logo


Home

Biblioteka Problemów

Usługi

Części i Akcesoria

Showroom

Pytania i Odpowiedzi

Kontakt
Profesjonalny serwis progów i gitar od 1996
PROGI ZE STALI NIERDZEWNEJ
- dożywotnia trwałość
- fenomenalny komfort gry
- zabójczy wygląd
- ultra-niska akcja strun
- kilkanaście rozmiarów do wyboru
- gwarancja 100%-owej satysfakcji

NAPRAWY I MODYFIKACJE UKŁADU ELEKTRYCZNEGO - wymiana przetworników

Naprawy i modyfikacje układu elektrycznego

Naprawiam wszystkie układy elektryczne w gitarach, również te aktywne.
Posiadam szeroki wybór wysokiej jakości potencjometrów, przełączników, gniazd i wszystkich innych elementów potrzebnych do tego celu, jak również do budowy  nowych nawet najbardziej wyszukanych układów elektrycznych pod zamówienie klienta. Osobiście preferuję układy proste i funkcjonalne, łatwe w obsłudze na scenie, bez zbyt dużej ilości gałek i przełączników, z trzema czy czterema naprawdę dobrymi brzmieniami zamiast tuzinem bezużytecznych. Dysponuję obszerną biblioteką oryginalnych schematów wielu modeli gitar oraz własnymi sprawdzonymi przez lata projektami.
Ceny na usługi tego typu ustalane są indywidualnie.

Wymiana przetworników

Wymiana przetworników w gitarze mogłaby być bardzo prosta, gdyby producenci dogadali się w kwestii standaryzacji kolorów kabli i polaryzacji magnesów. Niestety w temacie tym panuje wolna amerykanka i stąd biorą się wszystkie problemy z ich montażem. Odradzam robić to samodzielnie, ponieważ wielokrotnie widziałem gitary ze źle zainstalowanymi przetwornikami, których właściciele, niezadowoleni z brzmienia, zwalali winę na producenta. Często dodatkowym problemem jest też niezgodność wymiarowa, wymagająca pogłębienia otworów w desce czy poszerzenia otworów w pleksie. Większość przetworników nie jest fabrycznie ekranowana i najlepiej zrobić to przy okazji ich montażu.
Cena wymiany przetworników zależy od tego, czy jest to operacja prosta (przełożenie i przelutowanie) czy złożona (dodatkowo wymagająca frezowania deski i/lub pleksy) i z reguły ustalana jest indywidualnie.

Uwaga! Wszelkie modyfikacje w układach elektrycznych, wymianę przetworników czy potencjometrów można wykonać najtaniej przy okazji ekranowania instrumentu. Koszty robocizny są już bowiem wliczone w cenę samego ekranowania - dochodzi jedynie koszt nowych części.


WYMIANA PROGÓW - progi ze stali nierdzewnej
WYRÓWNYWANIE PROGÓW - ultra-niska akcja strun
WYMIANA SIODEŁKA I DOCISKACZA STRUN
WYMIANA KLUCZY - klucze z blokadami
WYMIANA MOSTKA I TREMOLA - tremolo Wilkinson
WYMIANA ZACZEPÓW NA PASEK - Straploki
WYMIANA WKRĘTÓW I ŚRUBEK - wkręty ze stali nierdzewnej
EKRANOWANIE UKŁADU ELEKTRYCZNEGO
NAPRAWY I MODYFIKACJE UKŁADU ELEKTRYCZNEGO - wymiana przetworników
REGULACJE
POZOSTAŁE USŁUGI
Kontakt:
Telefon:
796 408 913
e-mail:
serwis@skalba.pl
koperta
Home       Biblioteka Problemów       Usługi       Części i Akcesoria       Showroom      Pytania i Odpowiedzi       Kontakt

www.skalba.pl
Copyright © 2011 Krzysztof Skałba